• +420 731 513 830
  • info@neskolaci.cz

Lidé

Michaela Řeřichová

Dětství naštěstí brzy skončilo. V rodině despotů, ve vleku institucionálního vzdělávání, nebylo nic moc.

Proto podporuji organizace věnující čas osvětě v oblasti učení (unschoolingself directed learning/education– sebeřízené učení), např. SvobodaUčení.cz.

Přeji si vznik tzv. Svobodné školy v ČR. Školy typu Sudbury.

Pořádám meetupy nenásilné komunikace pro dopělé komunikující s dětmi.

Pořádám ženské meetupy, mužsko-ženské meetupy ve stylu radikální upřímnosti (Radical Honesty). Podporuji lidi na jejich cestě za naplněním ve vztazích a uspokojení v oblasti sexuality. Prostřednictvím neziskové organizace Svoboda Sexu.cz, z. s., v rámci projektu, hnutí FREEDOMTOSEX.COM,

Iniciuji vznik projektů, jež mají za cíl umožnit lidem s postižením prožívat uspokojení ve vztazích i svou sexualitu.

Miluju svobodu, technologie (například Kryptoměny). Baví mě učit se, číst. Čtu ráda o ekonomii, psychologii, biologii, astronomii, umění.

Přeji si, aby lidé měli možnost rozhodnout se o svém životě i v oblasti učení. Synovi chci dopřát možnost rozhodnout se o způsobu života-učení. Jsem nakloněna přesvědčením, že lidé se rodí s touhou učit se, objevovat, bádat. K tomu potřebují, kromě podnětů a předmětů ke zkoumaní, bezpečné a respektující prostředí. Věřím, že když se učí co, kdy, kde, s kým a jak chtějí, jejich touha učit se zůstane do dospělosti. Věřím, že když se rozhodují o životních krocích, o čase obecně, může to předznamenat jejich cestu k zodpovědnosti. Specializaci v činnostech. Ty mohou vykonávat s klidem, zájmem a láskou.

Diplomy a školní výstupy pro mě nejsou tím, co osvědčuje člověka jako moudrého, soběstačného, nezávislého, spokojeného, naplněného. Plná paměť dat, myslím nevypovídá o schopnosti využívat je. Smyslem učení, je pro mě poznání, adaptace na životní podmínky. Hodnocení, srovnávání, odměňování, chválení, trestání, testování, jsou pro mě jedněmi z prostředků, vedoucích k dysfunkcím společnosti.

Miluju to „flow“ když si HRAJU!

V roce 2013 se narodil můj syn. Jsem šťastná, že tak úžasnou bytost mohu sledovat jak se učí, spolu s milovaným partnerem.

„Toto bych chtěl pro své děti, kdyby byly ještě malé. Chtěl bych, aby vyrostly s pocitem, že jsou vládci svých životů. Chtěl bych, aby byly šťastné, ale také aby se staraly o štěstí druhých. Chtěl bych, aby byly emocionálně odolné, aby mohly odrážet nevyhnutelný stres a zklamání, které život občas přinese. Chtěl bych, aby měly důvěru ve svou schopnost učit se po celý život a přizpůsobit se světu, který se rok od roku mění stále rychleji. Chtěl bych, aby měly cíle, po kterých opravdu touží. Chtěl bych, aby byly schopné kriticky přemýšlet a činit racionální rozhodnutí, která jim pomohou dosáhnout jejich cílů. Chtěl bych, aby měly morální hodnoty, které pomáhají dávat smysl a strukturu jejich životům, a doufám, že to budou lidské hodnoty – hodnoty, které mají co do činění s lidskými právy a povinnostmi, a ne s pošlapáním těchto práv.“ Peter Gray

Můjblog na iDnes.cz

blog.idnes.cz

 

 

michaelarerichova@neskolaci.cz|+420 731 513 830

 

Veronika Udeaja

Jsem máma dvou holčiček.

Několik let pracuji v rodinném centru Jablíčkov ve Strašnicích.

Angažuji se v Hnutí za aktivní mateřství a neustále se snažím vzdělávat a objevovat nové věci.

Jsem dulou. Podporuji a provázím ženy (a jejich rodiny) na cestě těhotenstvím, porodem, šestinedělím i rodičovstvím.

Užívám si s radostí každý jednotlivý den mého života, tady na Zemi. 🙂

veronikaudeaja@neskolaci.cz|+420 728 328 452